April 2, 2023

Jak wygenerować wysoko punktowane słowa Scrabble

quadro_bike
Others

Każdy doświadczony gracz w Scrabble lub Words with Friends ma kilka strategii, których używa do rzucania wysoko punktowanych słów na swoich przeciwników, ale w większości strategie te są stosunkowo proste. Ten artykuł zagłębia się w techniki stosowane przez ekspertów do tworzenia wysoko punktowanych słów w Scrabble, dzięki czemu możesz wygrać więcej gier.

Przede wszystkim musimy pomyśleć o mechanice ludzkiego umysłu – większość ludzi ma bardzo wizualny związek z językiem i słowami, które kojarzą z układami liter. Z tego powodu prostym, ale bardzo skutecznym sposobem generowania lepszych słów jest wielokrotne tasowanie kafelków. Tasowanie liter na stojaku daje umysłowi serię obrazów i pozwala wizualnym częściom mózgu łączyć wzorce ze słowami. Trzymaj obok siebie kartkę papieru i zapisz wzory liter, które tworzysz, oraz najdłuższe słowo, które możesz znaleźć w każdym wzorze w ciągu pierwszych pięciu sekund. Nie spędzaj zbyt dużo czasu na jednym wzorze, po prostu zapisz to, co widzisz i przejdź dalej. Podobnie jak w przypadku każdej powtarzającej się czynności, im częściej używasz tej techniki do generowania słów Scrabble, tym lepszy będzie w tym twój mózg.

Po drugie, przydatne jest oddzielenie typowych przedrostków i sufiksów wyrazów — rdzenie wyrazów rozpoczynające i kończące wyraz. Niektóre popularne przedrostki słów to RE, DE, IN, UN i EN. Niektóre popularne przyrostki to ER, ING, OUS, ES i ED. Zauważysz, że te rdzenie są zwykle (choć nie zawsze) stosowane do czasowników – wyrazów czynności. Oddziel łodygi od pozostałych kafelków i przetasuj te, które pozostały, aby sprawdzić, czy możesz tworzyć słowa, zwłaszcza jeśli jest tam czasownik. Gdy masz słowo scrabble, sprawdź, czy pasuje do twoich łodyg na końcu lub na początku. Jest to prosta technika, która pozwala rozszerzyć krótsze wzorce na dłuższe słowa o wyższej punktacji.

Wreszcie niezbyt prosta technika; zapamiętywanie list słów. scrabble-word-finder.com , którzy naprawdę chcą iść do przodu, jest tylko jeden sposób na zapewnienie sobie zwycięstwa, a są to słowa bingo. Oprócz korzystania z Wyszukiwarki słów Scrabble, możesz spojrzeć na Scrabble Bingo Words, które są sześcioliterowymi kombinacjami, które mogą stworzyć siedmioliterowe słowo, dodając jeszcze jedną literę. Korzystając z tej techniki, proste słowa mogą utworzyć siedmioliterowe słowa, a ty zbierzesz dodatkowe pięćdziesiąt punktów. Na przykład słowo ARESZT może utworzyć prawie pięćdziesiąt słów, dodając kolejną literę – dodanie B tworzy WYMIANY lub C, aby utworzyć ZNAKI. Naucz się tych łodyg bingo, a znajdziesz tam cały świat możliwości zdobycia wysokiej punktacji!